Prohlášení ke spekulacím o údajném novém vyšetřování smlouvy Evropskou komisí

17. 9. 2010

ENERGETICKÝ A PRŮMYSLOVÝ HOLDING (EPH) odmítá jako ryze účelové zprávy o údajném novém vyšetřování „tajné dohody“ mezi ČEZ, J&T a EnBW ze strany Evropské komise. Inkriminovaná dohoda byla zhruba před rokem zveřejněna v českých médiích. Od loňského roku má tuto smlouvu k dispozici i Evropská komise. Z textu této volné dohody je zcela zřejmé, že se netýká trhu výrobků či služeb a nemohla tedy vést k jakémukoliv narušování hospodářské soutěže.

Aktuální medializované téma je jen ryze účelovou provokací ze strany menší pražské lobbyistické agentury Candole, která není specializována na oblast energetiky a nemá v této oblasti žádnou reputaci. Tato firma nám dříve aktivně nabízela své lobbyistické služby, ale její služby jsme odmítli. Agentura Candole nyní evidentně pracuje pro jiného zadavatele.

Ohledně probíhajícího řízení Evropské komise považujeme za potřebné uvést, že EK vůči EPH nevznesla žádné formální výhrady vztahující se k působení ENERGETICKÉHO A PRŮMYSLOVÉHO HOLDINGU na energetickém trhu či k jiným souvisejícím záležitostem, jako je například nyní účelově medializovaná smlouva. Probíhající řízení EK vůči EPH se týká výhradně procesních záležitostí vztahujícím se k případným procesním pochybení pracovníků holdingu v průběhu inspekce, která se uskutečnila v listopadu 2009.